Region rzeki Skawy oferuje przepiękne i malownicze widoki!

 
Pływanie kajakiem jest jedną z wielu popularnych form aktywnego spędzania czasu wolnego, charakteryzującą się bogactwem treści poznawczych i wypoczynkowych.

Te dwie funkcje współwystępują i nawzajem się uzupełniają. Pływać kajakiem można od wczesnej młodości do podeszłego wieku, a rozmaitość szlaków wodnych, zróżnicowanych pod względem trudności technicznych i długości tras, umożliwia wybór szlaku adekwatnego do umiejętności osób biorących udział w tej formie turystyki. Poza aspektem poznawczym i wypoczynkowym, uczestnictwo w turystyce kajakowej wyrabia takie pozytywne cechy jak: samodzielność, koleżeńskość, zdyscyplinowanie, refleks i sprawność ruchową.

Współczesny świat zmusza ludzi do bardzo szybkiego tempa życia, pogoni za sukcesem i pieniądzem, dlatego tradycyjny wypoczynek „na plaży”, nie każdemu pozwala całkowicie zrelaksować się i wypocząć.

Człowiek szuka innych form regeneracji sił, wielu znajduje ją w aktywnym wypoczynku jakim ewidentnie jest kajakarstwo. Polska dysponuje wspaniałymi warunkami do uprawiania turystyki kajakowej. Duża ilość dzikich nieuregulowanych rzek, z roku na rok czystszych i bogatszych w faunę oraz florę, wiele ciekawych miejsc, przez które wytyczone zostały trasy wodne, pozwala turystom oderwać się od problemów dnia codziennego, i co za tym idzie przenieść się do zupełnie innego świata ciszy, spokoju, odprężenia i harmonii.

 
Wychodząc na przeciw zainteresowaniu tą formą aktywnego spędzania czasu wolnego, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej we współpracy z firmą www.kajaki-na-skawie.pl organizuje spływy kajakowe po rzekach Skawie i Wiśle, a także rajdy kajakowo – rowerowe. Ponadto w terminarzu znajduje się szereg wydarzeń cyklicznych m.in.: Sprzątanie Skawy, Sprzątanie Wisły, Majówka w kajaku, Ogólnopolski Spływ Doliną Karpia, Spływ dożynkowy, Rajd kajakowo-rowerowy po Dolinie Karpia.

Region rzeki Skawy oferuje nie tylko przepiękne i malownicze widoki podczas spływu kajakowego, ale także ciekawe ścieżki rowerowe. Udaj się na zasłużony wypoczynek i podczas wycieczek nad rzeką Skawą delektuj się dzikością natury oraz rozkoszuj jej nieprawdopodobnym pięknem. Poznaj zapierające dech w piersiach krajobrazy, widoki i przyrodę naszych rzek.

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu